Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 46%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 4%
  • Asnjëherë 32%

Fiorentina dominon, Milani fiton, rregulli i pashkruar i futbollit

Nga A2 CNN
25 Nëntor 2023, 22:41 | Futboll

Fiorentina dominon, Milani fiton, rregulli i pashkruar i futbollit

Milani ka marrë një fitore tepër me fat në ndeshjen e radhës në kampionat përballë Fiorentinës me rezultatin minimal 1-0.

Theo Hernandez “vodhi” me mjeshtëri një 11 metërsh në fund të pjesës së parë të takimit, i cili u shndërrua në gol, nga vetë francezi.

Që nga ai momente, ndeshja foli vetëm për miqtë, të cilët dominuan dhe goditën disa herë portën, por fati nuk ishte me ta për asnjë moment, kjo dhe për shkak të formës së mirë të portierit Maignan që bëri disa pritje të paimagjinueshme.

Me këtë 3 pikësh, Milani merr vendin e tretë me 26 pikë të grumbulluara.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi