Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Goal.com: Shqipëria forca e parafundit në renditjen e EURO 2024

Nga Dea Kozma
29 Mars 2024, 16:41 | Futboll

Goal.com: Shqipëria forca e parafundit në renditjen e EURO 2024

Kombëtarja shqiptare e futbollit është forca e parafundit në renditjen e Euro 2024.

Sipas medias ndërkombëtarë goal.com. kuqezinjtë pavarësisht se u kualifikuan nga një grup i vështirë ku mundën Republikën Ceke apo Poloninë, sërish vlerësimi dhe pritshmëritë e kuqezinjve në Europian nuk janë më të lartat.

Dy humbjet në 2 miqësoret e muajit mars sigurisht kanë dhënë një sinjal për ekipin e Silvinjos. Ndërkohë forca e pare në këtë europian mbetet Franca dhe më pas Portugalia, Belgjikia dhe Anglia. 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu