Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Kategoria Superiore, Tirana sfidon Teutën, Egnatia udhëton në Kukës

Nga Erald Kodhelaj
18 Janar 2024, 16:26 | Futboll

Kategoria Superiore, Tirana sfidon Teutën, Egnatia udhëton në

Tirana udhëton në Durrës me synimin e vetën për të konsoliduar vendin e tretë në renditje. Bardheblutë përballen me Teutën që është e dënuar për të fituar.

Ecuria negative e durrsakëve, ka bërë që prej disa javësh të  mbajnë vendin e fundit në klasifikim dhe për këtë, fitorja është një detyrim për skuadrën e Edi Martinit.

Megjithatë, trajneri Julian Ahmataj nuk i kushton rëndësi statistikave por vlerëson maksimalisht kundërshtarin. Në konferencën për shtyp, ai tregoi se Tirana do të hyjë në fushë vetëm për 3 pikë. Në anën tjetër Egnatia kryesuese luan me Kukësin.

Dy skuadra me objektiva të ndryshëm do të matin forcat në Kukës Arena . Rrogozhinasit, pavarësisht se me shumë ndryshime nga faza e parë e kampionatit kërkojnë maksimumin në duelin me verilindorët dhe të mbajnë distancë nga Partizani i vendit të dytë.

Takimet e tjera do të luhen të shtunën, Partizani sfidon Laçin në shtëpi, Erzeni pret Vllazninë në stadiumin e Rrogozhinës, ndërsa Dinamo udhëton në Korçë përballë Skënderbeut.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu