Kualifikuese EURO 2025, sot kuqezinjtë e vegjël presin Zvicrën në Tiranë

Nga Dea Kozma
26 Mars 2024, 16:35 | Futboll

Kualifikuese EURO 2025, sot kuqezinjtë e vegjël presin Zvicrën

Sot pasdite në fushë do të zbresin kuqezinjtë e vegjël të Alban Bushit. Pas barazimit me Finalandën, 21 vjeçarët përballen në Arenën kombëtaren me Zvicrën, një kundërshtar i fortë por që detryim është vetëm fitorja.

Nën drejtimin e Alban Bushit, ekipi mbylli të hënën përgatitjet ku përveç mbrojtësit shkodran Geralb Ismajlit, e gjithë pjesa tjetër është në dispozicion. Futbollisti i Vllaznisë pësoi një dëmtim dhe është larguar nga grumbullimi.

Ndeshja Shqipëri-Zvicër luhet sot në orën 17;00. Edhe këtë herë për të gjithë tifozët, hyrja në stadium është falas.

A2 CNN Livestream

Dita jonë