Sondazh: Si e gjykoni vendimin, që të përjashtohen policët që kanë përdorur “Sky” apo “Enchrochat”?
  • Të panevojshëm 16%
  • Të drejtë 25%
  • Të vonuar 59%

Në 00:00 festë me fishekzjarrë! Zbardhet axhenda kuqezi pas ndeshjes me Ishujt Faraoe

Nga A2 CNN
20 Nëntor 2023, 16:51 | Futboll

Në 00:00 festë me fishekzjarrë! Zbardhet axhenda kuqezi pas

Shqipëria është kualifikuar në Euro 2024 dhe ndeshja e sotme përballë Ishujve Faraoe do të jetë një përballje me qëllim për të siguruar vendin e parë në grup. E për rrjedhojë  mbrëmja e sotme do jetë festive për 22 mijë shqiptarët në stadium.

Federata Shqiptare ka publikuar axhendën, ku parashikohet festë me fishekzjarrë në 00:00.

Gjithçka nis në orën 17:45, kur pritet të bëhet edhe futja e tifozëve në stadium. Në pushimin e pjesëve do të ketë një performancë nga Ansambli i Këngëve dhe Valleve, e ndërsa në fund do jetë e ftuar këngëtarja Juliana Pasha.

Tifozët do të kenë mundësi të festojnë krah futbollistëve kuqezi pasi ato do të dalin në fushë për t’i përshëndetur tifozët.

 

Ditari A2 CNN