Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

Përballja me Moldavinë, sërish asnjë biletë në treg

Nga A2 CNN
1 Nëntor 2023, 10:40 | Futboll
Përballja me Moldavinë, sërish asnjë biletë në

Interes maksimal dhe në Moldavi në prag të ndeshjes eliminatore që do të luajë përballë Shqipërisë më 17 nëntor.

Dy javë përpara takimit, me ëndrrën për një vend në Europianin e Gjermanisë, të gjitha biletat e nxjerra në shitje për këtë ndeshje janë shitur.

Njoftimi është bërë nga Federata e Futbollit të Moldavisë, e cila më herët kishte publikuar dhe çmimet e biletave, më e shtrenjta e të cilave ishte 120 euro.

Ky interes i lartë vjen për shkak se moldavët ndodhen më pranë se kurrë arritjes së një kualifikimi në Europian dhe ndeshjen me Shqipërinë e shohin shumë të rëndësishme.

Takimi do të zhvillohet në stadiumin “Zimbru Kishinjau” me një kapacitet prej 10.500 vendesh.

Debat - nga Alba Alishani