Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Shorti i Nations League, Shqipëria dhe Kosova mësojnë kundërshtarët

Nga A2 CNN
8 Shkurt 2024, 18:57 | Futboll

Shorti i Nations League, Shqipëria dhe Kosova mësojnë

Në kryeqytetin e Francës, Paris është hedhur pasditen e së enjtes shorti për edicionin e katërt të Nations League.

Pjesë e shortit ishte edhe Shqipëria teksa kuqezinjtë që bënin pjesën në vazon e tretë të Ligës B, së bashku me Slloveninë dhe Irlandën dhe Malin e Zi. Goglat

Kuqezinjtë janë shortuar në Grupin 1 të Ligës B, bashkë me Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë. Një përsëritje e përballjeve me Republikën Çeke nga vazo e parë, ku u evitua Anglia, me çekët që edhe pse u dhuruam një leksion në tetor në Air Albania mbeten një kundërshtar i vështirë, ashtu si dhe Ukraina, që përpos problematikave të luftës ka dhuruar vitet e fundit futboll tërheqës dhe me elementë të spikatur.

Liga B:

Grupi 1

Çeki

Ukrainë

Shqipëri

Gjeorgji

Ndërsa, sa i përket Kosovës, dardanët ende në pritje të zyrtarizimit të trajnerit të ri, u shortuan në Grupin 2 të Ligës C, bashkë me Rumaninë, Qipron dhe një mes Gjibraltarit dhe Lituanisë, skuadra që vijnë nga Liga D, dhe që do të përballen mes tyre në muajin mars për të vendosur se cila do të ngjitet në Ligën C.

 

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani