Sondazh: Si e gjykoni vendimin, që të përjashtohen policët që kanë përdorur “Sky” apo “Enchrochat”?
  • Të panevojshëm 15%
  • Të drejtë 27%
  • Të vonuar 58%

S’ka më dyshime! Zbulohet formacioni i kuqezinjve përballë Ishujve Faroe

Nga A2 CNN
20 Nëntor 2023, 19:56 | Futboll

S’ka më dyshime! Zbulohet formacioni i kuqezinjve përballë

Shqipëria do të zbresë në fushë, në ndeshjen kundër Ishujve Faroe me skemën 4-3-3.

Në portë për kuqezinjtë do të jetë Strakosha, në mbrojtje Mitaj, kapiteni Gjimshiti, Ismailji dhe Balliu.

Në mesfushë Asllani, Bare dhe Bajrami, në sulm Uzuni, Asani dhe Daku.

Kjo është ndeshja e fundit për Shqipërinë në Grupin E, ku Shqipëria synon të zërë vendin e parë, pasi kualifikimin e ka të siguruar që me ndeshjen përballë Moldavisë.

Shqipëria (4-3-3): Strakosha; Ismajli, Gjimshiti, Balliu, Mitaj; Asllani, Bare, Bajrami; Uzuni, Asani, Daku Trajner: Sylvinho

Ditari A2 CNN