Trofeu i Euro 2024 nis “shëtitjen” nëpër Gjermani

Nga Erald Kodhelaj
23 Mars 2024, 16:40 | Futboll

Drejtori i “Euro 2024”, Philip Lahm nisi zyrtarisht turin e trofeut të evenimentit nga Shtutgarti.

Kur kanë mbetur më pak se 100 ditë nga starti i aktivitetit më të rëndësishëm kontinental, kupa e Europës do të vizitojë 10 qytetet gjermane që do të mirëpresin ndeshjet.

Lahm deklaroi se synimi ishte që njerëzit të bashkohen dhe e cilësoi këtë si periudhën për “të festuar sërish së bashku”.

Starti i turit të trofeut të “Euro 2024” erdhi vetëm pak orë pasi Federata Gjermani njoftoi se mbylli bashkëpunimin me sponsorin teknik Adidas pas 77 vjetëve dhe firmosi kontratën milionere me Nike.

A2 CNN Livestream

Dita jonë