Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 10%
  • E vështirë 60%
  • E pamundur 30%

Boksieri shqiptar shpallet nënkampion bote

Nga A2 CNN
4 Dhjetor 2023, 21:39 | Sporte të tjera

Boksieri shqiptar shpallet nënkampion bote

Boksieri i kombëtares shqiptare, Adam Maca ka fituar medaljen e argjendtë dhe ka rrëmbyer titullin e nënkampionit të botës, në Kampionatin Botëror të të rinjve që është duke u zhvilluar në Jerevan të Armenisë.

16 vjeçari me origjinë nga Mirëdita garonte në kategorinë deri në 57 dhe u mund në finale nga rusi Platon Kozlov, në një ndeshje që u kontestua shumë nga shqiptari për shkak të disa vendime të arbitrave.

Në gjysmëfinale boksieri kuqezi kaloi përfaqësuesin nga Afganistani Amanollah Sahak me rezultatin e pastër 5-0, ndeshje që i siguroi atij dhe podiumin.

A2 CNN Livestream

Dita jonë