Botërori në Tajlandë, Erkand Qerimaj konfirmon mungesën, rrezikon Lojërat Olimpike

Nga A2 CNN
1 Prill 2024, 13:17 | Sporte të tjera

Botërori në Tajlandë, Erkand Qerimaj konfirmon mungesën,

Erkand Qerimaj nuk do të marrë pjesë në kampionatin botëror të peshëngritjes që po zhvillohet në Tajlandë, event ky që ndihmon dhe për kualifikueset në Lojërat Olimpike Paris 2024.

Shkodrani nuk ka udhëtuar për shkak të një viroze të stinës, dhe mjekët i kanë rekomanduar disa ditë pushim.

Lajme negative këto për peshëngritjen shqiptare, pasi kur na ndajnë dhe 4 muaj nga Lojërat Olimpike, kombëtarja ende nuk ka një peshëngritës kuqezi të kualifikuar.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi