Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 42%
  • Modern 8%
  • I trashëguar 8%
  • Unik 42%

“O2 Arena” në Londër vishet kuqezi, por Florian Marku mposhtet me pikë nga Chris Kongo

Nga A2 CNN
31 Mars 2024, 22:27 | Sporte të tjera

Shqiptarët mbushën “O2 Arena” në Londër në mbështetje të boksierit Florian Marku, i cili nuk ia doli të mposhtet anglezin Chris Kongo, i cili triumfoi me pikë.

10 raunde ishin thuajse të barabartë, ndërsa një goditje Marku e mori në raundin e tetë, teksa arbitri e ndëshkoi me faull për goditje të kundërshtarit pas koke. Chris Kongo, i cili ishte më i gjatë se shqiptari, shpesh tentonte të lidhej me Markun për të fituar kohë dhe për të kaluar momentet e tij të vështira.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për titullin interkontinental në IBO, ndërsa humbja ishte e para për Markun, i cili në karrierën e tij koleksionon 13 fitore, një barazim dhe një humbje tashmë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli