Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Tragjike! Krokodili vret futbollistin në Kosta Rika (VIDEO)

Nga A2 CNN
3 Gusht 2023, 21:41 | Sporte të tjera
Tragjike! Krokodili vret futbollistin në Kosta Rika (VIDEO)

Tragjedi e pabesueshme në qytetin Santa Cruz në veri-perëndim të Kosta Rikës. Viktimë është futbollisti 29-vjeçar, i identifikuar si Jesús Alberto López Ortiz.

Pas stërvitjes, i riu vendosi të zhytet në lumin që përshkon qytetin, por u sulmua nga një krokodil, e për pasojë humbi jetën.

Menjëherë, banorët e zonës me ndihmën e policisë sulmuan krokodilin dhe e vranë për të marrë trupin e Ortizit.

Ai la pas 2 fëmijë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli