Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, KED vlerëson 3 kandidatët

Nga A2 CNN
28 Tetor 2022, 18:59 | Aktualitet
Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, KED vlerëson 3 kandidatët

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) ka vlerësuar ditën e sotme 3 kandidaturat për vakancën në Gjykatën Kushtetuese.

Gent Ibrahimi (88.38 pikë) është përzgjedhur i pari për anëtar të Kushtetueses, ndërsa Arta Vorpsi (88.22 pikë) është përzgjedhur e dyta. Arta Marku (82.66 pikë) është përzgjedhja e tretë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi për anëtare të Gjykatës Kushtetuese.

Tani, Presidenti Bajram Begaj pritet të bëjë zgjedhjen e tij për të plotësuar vakancën në Gjykatën Kushtetuese.

https://a2news.com/2022/10/20/30-vjetori-i-kushtetueses-rama-ngrehine-me-drite-dhe-hije-shperdorohet-nga-aktore-politike/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli