“Vlora vrapon”, Luiza Gega fiton garën 10 kilometra

Nga A2 CNN
7 Maj 2023, 20:50 | Sporte të tjera
“Vlora vrapon”, Luiza Gega fiton garën 10 kilometra

400 pjesëmarrës nga Shqipëria dhe vende të Europës kanë qenë pjesëmarrës së Maratonës "Vlora vrapon", e cila zhvillohet për të tretin vit radhazi.

Për kampionen e Europës në atletikë, Luiza Gega, pjesëmarrja në këtë maratonë është një emocion i veçantë.

Kreu i klubit shumësportësh Flamurtari, Klevis Kaso, tha se kjo maratonë synohet në traditë dhe profesionale për t’i dhënë më shumë zë edhe turizmit sportiv.

Fituesi i maratonës në garën 10 kilometra u shpall Kampionia e Europes Luiza Gega.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024