Vrasje në Shkodër, ekzekutohet me armë nga kushëriri i tij një 51-vjeçar

Nga A2 CNN
2 Maj 2023, 15:23 | Kronikë
Vrasje në Shkodër, ekzekutohet me armë nga kushëriri i tij

Shkodra ka përjetuar një tjetër vrasje mesditën e kësaj të marte. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Tom Kola”, ku brenda banesës së tij është gjetur i vrarë me armë zjarri 51-vjeçari, Petrit Vuksani.

Ky i fundit kishte vetëm një muaj që ishte kthyer në vendlindje, pasi ishte emigrant në Angli. Policia u lajmërua nga qytetarët e zonës, të cilët dëgjuan breshëri automatiku dhe kanë raportuar se kishin parë një person që kishte dalë nga banesa me nxitim pas krismave.

Policia e shkuar në vendngjarje, ka arritur që brenda pak minutash të identifikojë autorin e dyshuar të këtij krimi i cili mendohet që është kushëri më viktimën. I identifikuari që është shpallur në kërkim është Lek Vuksani dhe informacionet policore thonë që rrinte me qira në banesën e viktimës.

Ky i fundit, sipas të dhënave paraprake mendohet se ka shkuar për t’i kërkuar lekët e qirasë Lek Vuksanit dhe atje mund të kenë konsumuar ndonjë debat si pasojë e të cilit Lek Vuksani e ka qëlluar me automatik Pterit Vuksanin duke e lënë të vdekur.

Policia ka ngritur pika të shumta kontrolli përkapjen e të dyshuarit, ndërsa ngjarja mendohet se për çështje orësh pritet të zbardhet plotësisht.  

https://a2news.com/2023/05/02/vrau-te-afermin-me-automatik-per-qirane-identifikohet-autori/
https://a2news.com/2023/05/02/vrasje-ne-shkoder-qellohet-brenda-baneses-51-vjecari/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi