Zikaltër edhe euroderbi i dytë, Inter finalisti i parë i Champions League

Nga A2 CNN
16 Maj 2023, 22:52 | Futboll
Zikaltër edhe euroderbi i dytë, Inter finalisti i parë i

Inter është finalisti i parë i Champions League.

Zikaltërit fituan edhe euroderbin e dytë ndaj Milanit, kësaj radhe me rezultatin 1-0, dhe arrijnë finalen e madhe të Stambollit.

Lautaro Martinez ishte autori i golit të vetëm të ndeshjes, në minutën e 74.

Kështu, Inter hakmerret për gjysmëfinalen e para 20 viteve dhe titullin kampion që Milani i mori në pjesën e fundit të sezonit të kaluar.

Tashmë, Inter pret në finale fituesin e çiftit Manchester City-Real Madrid.

https://a2news.com/2023/05/10/edhe-kuqezi-edhe-zikalter-futbollistet-qe-kane-luajtur-me-te-dyja-ekipet-e-milanos/

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024