Sondazh: Si e gjykoni vendimin, që të përjashtohen policët që kanë përdorur “Sky” apo “Enchrochat”?
  • Të panevojshëm 18%
  • Të drejtë 24%
  • Të vonuar 59%

10 blerjet më të shtrenjta të Bayern, Kane rekord absolut, nuk mungojnë dështimet

Nga A2 CNN
12 Gusht 2023, 16:08 | Futboll

Bayern München tejkaloi për herë të parë kuotën e 100 milionë eurove për të marrë një lojtar, kur nënshkroi këtë të shtunë me Tottenham, për të blerë qendërsulmuesin Harry Kane. Bavarezët njihen si kursimtarë në shumat që shpenzojnë për të afruar lojtarë dhe gjithmonë kanë “peshkuar” në tregun vendas si dhe kanë punuar me lojtarët e akademisë. Por konkurrenca e lartë, sidomos në arenën europiane, ka bërë që në vitet e fundit, drejtuesit e Bayern të bëhen më dorëlëshuar. Megjithatë, jo të gjitha blerjet e shtrenjtë kanë rezultuar të suksesshme. Në galerinë e mësipërme gjeni 10 blerjet më të shtrenjta të realizuara nga Bayern Munchen, ku të paktën dy prej tyre, nuk i kanë përmbushur pritshmëritë dhe janë larguar pa shumë bujë.

https://a2news.com/2023/08/12/a-do-tia-dale-kane-5-angleze-qe-kane-shkelqyer-ne-bundesliga/
https://a2news.com/2023/08/12/zyrtare-bayern-prezanton-harry-kane/

Ditari A2 CNN