Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 10%
  • Pak 15%
  • Aspak 76%

​Pochettino për Brojën: Ne besojmë tek ai, është tejet i talentuar

Nga A2 CNN
6 Tetor 2023, 17:06 | Futboll
​Pochettino për Brojën: Ne besojmë tek ai, është

Trajneri i Chelsea, Mauricio Pochettino ka lavdëruar yllin shqiptar, Armando Broja, duke thënë se të gjithë në skuadër besojnë tek ai.

Së fundmi Broja u rikthye nga një lëndim i rëndë në gju, dhe rikthimin e tij e shënoi me gol ndaj skuadrës së Fulham në Premier Ligë, raporton KosovaPress.

Broja shihet vazhdimisht si e ardhmja e sulmit të Chelseat, dhe trajneri Pochettino e ka konfirmuar besimin që e ka në yllin shqiptar.

“Ne besojmë në të, ai ka një potencial tejet të madh. Gjithçka qëndron te fakti se si rikuperohet ai nga lëndimi i tij i madh. Ai është një lojtar tejet i talentuar. Ne besojmë në të, prandaj ai luajti kundër Fulhamit. Tani atij i nevojitet kohë për t’u ndjerë i kompletuar”, tha Pochettino.

Ditari A2 CNN