Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

“Euro 2028” dhe “Euro 2032”, UEFA cakton organizatorët

Nga A2 CNN
10 Tetor 2023, 10:46 | Futboll
“Euro 2028” dhe “Euro 2032”, UEFA cakton

UEFA ka vendosur organizatorët e kampionateve evropiane të vitit 2028 dhe 2032.

Anglia, Skocia, Uellsi, Irlanda e Veriut dhe Irlanda do të organizojnë edicionin e vitit 2028, ndërsa Italia dhe Turqia atë të vitit 2032.

“Urime të gjithë kandidatëve, është bërë një punë e madhe dhe nuk ka qenë e lehtë”, tha Presidenti i UEFA-s, Alexander Ceferin.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani