Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 39%
  • Tre herë në javë 22%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 33%

Myrto Uzuni ndal Barcelonën

Nga A2 CNN
9 Tetor 2023, 08:32 | Futboll
Myrto Uzuni ndal Barcelonën

Granada e Myrto Uzunit arriti të ndalë Barcelonën në LaLiga, në një ndeshje tejet të vështirë për katalanasit.

Pas vetëm 17 sekondash lojë, vendasit realizuan gol me autor Zaragozën, i cili mposhti Ter Stegen. Sulmuesi 22-vjeçar nuk u ndal me kaq, pasi vetëm pak më vonë mori një top perfekt nga Gumbau dhe çoi shifrat në 2-0.

Yamal, në fundin e pjesës së parë, shkurtoi diferencat për katalanasit.

Në fraksionin e dytë, gjërat ndryshuan disi për skuadrën e Xavit, që rrezikoi dhe më shumë. Pesë minuta para fundit ishte Roberto që siguroi 1 pikë me vlerë për ekipin e tij.

Sa i përket futbollistit të kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, ai luajti titullar në këtë takim, ndërsa trajneri Lopez preferoi ta mbante në lojë për 58 minuta. 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi