Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

​Mesfushori 60 milionësh, që pritet t’i bashkohet Barcelonës

Nga A2 CNN
11 Tetor 2023, 19:31 | Futboll
​Mesfushori 60 milionësh, që pritet t’i bashkohet

Mesfushori i RB Leipzig, Dani Olmo, ka të ngjarë t’i bashkohet skuadrës spanjolle të Barcelonës në verën e vitit 2024 sipas “Sport Bild”.

Gjatë pushimit të ndeshjeve ndërkombëtare, drejtori sportiv i RB Leipzig, Rouven Schröder dhe bordi kanë diskutuar për të ardhmen e klubit, i cili përfshin transferime të ndryshme.

Leipzig shiti 240 milionë euro lojtarë në afatin kalimtar veror, megjithatë, është raportuar se ata do të duhet të shesin edhe shumë lojtarë të tjerë në mënyrë që të mbulojnë kostot e infrastrukturës dhe pagave.

Olmo pritet të kthehet në skuadrën e Leipzig kur të përfundojë pushimi ndërkombëtar pasi pësoi një dëmtim në gju më shumë se një muaj më parë.

Spanjolli pati një fillim të mirë të sezonit kur shënoi një hat-trick në ndeshjen e Superkupës së DFL kundër Bayern Munih dhe më pas shënoi dy gola në tri ndeshje në Bundesligë.

Barcelona e ka admiruar Olmon për një kohë të gjatë dhe ka rritur interesin e saj për të tani që klauzola e tij e largimit do të hyjë në fuqi në vitin 2024.

Shuma e klauzolës varet nga destinacioni i Olmos, megjithatë nëse është Barcelona ajo që fiton garën për nënshkrimin e tij, shuma do të jetë rreth 60 milionë euro.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu