Izraeli intensifikon sulmet, 55 të vrarë gjatë natës, goditet edhe Bregu Perëndimor

Nga A2 CNN
22 Tetor 2023, 12:35 | Aktualitet

Ushtria Izraelite zotohet të intensifikojë sulmet ajrore në Rripin e Gazës dhe paralajmëron palestinezët në veri të territorit të largohen drejt jugut. Sipas ushtrisë kjo do të lejojë Tel Avivin të minimizojë risqet ndaj forcave të tyre, të pozicionuara në kufirin me Gazën, në fazën e re të luftës.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni