Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 42%
  • Tre herë në javë 25%
  • Vetëm në fundjavë 8%
  • Asnjëherë 25%

A po e dëmtojnë akuzat kriminale kandidaturën e Trump?

Nga A2 CNN
2 Gusht 2023, 14:23 | Aktualitet

Donald Trump përballet me të tjera akuza, 4 të reja. Akuzohet këtë herë për komplot, mes të tjerash, rikthehen po ashtu akuzat për zgjedhjet e 2020 dhe ngjarjet e 6 janarit mbi Capitol Hill. Por çdo akuzë e ngritur ndaj ish-presidentit Trump, njëherësh kandidat kryesor e pretendent i Republikaneve për garën e vitit të ardhshëm, duket se e bën atë më të fortë. Këtë e konfirmojnë edhe sondazhet, sipas të cilave, Donald Trump vetëm rritet në mbështetje. Një bilanc të akuzave por edhe ku qëndron sot Trump, mes republikanëve dhe përballë Joe Biden, na e bën producentja e zhvillimeve ndërkombëtare në A2 CNN, Rosalba Bejdo.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli