Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Avioni turk fluturon mbi kokat e njerëzve, bën ulje emergjente

Nga A2 CNN
25 Janar 2024, 14:43 | Kapur në kamera

Një avion ushtarak turk është filmuar duke fluturuar shumë pranë tokës, praktikisht mbi kokat e njerëzve, në provincën Kajseri, në Turqinë qendrore, para se të bënte ulje emergjente. Në pamje duket avioni që fluturon fare pranë rrugës dhe mbi një stadium. Pilotit iu desh të ulej për shkak të problemeve teknike. Sipas Ministrisë turke të Mbrojtjes avioni ka pësuar dëmtime të lehte, ndërsa asnjë nga ekuipazhi nuk është lënduar.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani