Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 48%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Shkaku i vdekjes? Dalin rezultatet e testit të parë toksikologjik të Matthew Perry

Nga A2 CNN
1 Nëntor 2023, 13:23 | Lifestyle

Shkaku i vdekjes? Dalin rezultatet e testit të parë toksikologjik

Deri më tani, shkaku i saktë i vdekjes së Matthew Perry mbetet i panjohur. Aktori i njohur u gjet i pajetë në xhakuzin e shtëpisë së tij të shtunën, ndërsa dy skenarët më të zakonshëm ishin një mbidozë substancash ose mbytje. 

Ditën e sotme kanë dalë rezultatet e para nga analizat toksikologjike të aktorit, të cilat treguan se në sistemin e tij nuk kishte fentanil apo metamfetamin, 2 barna me recetë që u gjendën në shtëpinë e tij.

Për momentin, "rezultatet e hershme përjashtojnë një mbidozë me metamfetamine ose fentanyl si shkak të vdekjes", raporton TMZ.

Shkaku zyrtar i vdekjes nuk është bërë i ditur dhe po bëhet autopsi.

Dita jonë