Vdes në moshën 54-vjeçare, aktori i njohur i “Friends”

Nga A2 CNN
29 Tetor 2023, 08:22 | Showbiz

Vdes në moshën 54-vjeçare, aktori i njohur i

Aktori amerikan Matthew Perry, i njohur më shumë për rolin e Chandler Bing në hitin televiziv të viteve '90 “Friends”, ka vdekur në moshën 54-vjeçare. Sipas mediave amerikane ai u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Los Anxhelos. LA Times dhe TMZ raportuan se aktori u gjet i pavetëdijshëm në një vaskë të nxehtë në shtëpinë e tij.

Seriali i “Friends”, që tregonte historinë e gjashtë miqve të rinj që jetonin në New York City, u transmetuan nga viti 1994 deri në 2004.

Vdes në moshën 54-vjeçare, aktori i njohur i

Episodi i tij i fundit u pa nga 52.5 milionë në SHBA, duke e bërë atë episodin më të ndjekur televiziv të viteve 2000.

https://a2news.com/argetim/showbiz/jeta-e-matthew-perry-ne-foto-i1107190

Warner Bros TV, i cili prodhoi Friends, tha se "ne jemi të shkatërruar nga vdekja e mikut tonë të dashur Matthew Perry. Mattheë ishte një aktor jashtëzakonisht i talentuar dhe një pjesë e pashlyeshme e familjes së grupit televiziv Warner Bros. Ndikimi i gjeniut të tij komik u ndie në mbarë botën dhe trashëgimia e tij do të jetojë në zemrat e shumë njerëzve. Kjo është një ditë e rëndë dhe ne i dërgojmë dashurinë tonë familjes së tij, të dashurve të tij dhe të gjithë të fansave të tij ”, thuhej në deklaratë

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi