Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 11%

Tendencat më të fundit të këpucëve me platformë

Nga Borana Gjyzeli
12 Janar 2024, 15:36 | Lifestyle

Tendencat më të fundit të këpucëve me platformë

Këpucët dhe sandalet me platformë janë sërish në vëmendje. Nga veshjet e përditshme deri te pasarelat e famshme, ky trend po pushton sërish botën e modës.

Rivitalizimi i vitit ‘90
Dizajni hibrid i sandaleve të viteve ‘90 po rikthehet dhe po pëlqehet shumë nga shtëpitë e modës. Këto sandale gërshetojnë komoditetin me elegancën. Këpucët po vijnë me stile të reja, të dekoruara me motive, ngjyra dhe zbukurime të ndryshme.

Atletet me platformë
Atletet me platformë janë rasti konkret ku bashkohet komoditeti me stilin. Me estetikën e tyre sportive dhe lartësinë e shtuar, këto këpucë po kalojnë lehtësisht nga veshjet e përditshme në veshjet urbane-chic për mbrëmje.

Sandalet me platformë
Këto sandale vijnë në stile të ndryshme, nga minimalistet deri tek ato me detaje të shumta. Kombinimi i rripave delikatë me një platformë të lartë i shton një prekje sofistikimi garderobës suaj verore.

Tendencat më të fundit të këpucëve me platformë

Espadrilat me platformë
Struktura e përbërë nga teksturat tipike të këtyre këpucëve dhe platformat e larta krijojnë një përsosmëri të përkryer. Këto këpucë janë ideale për verë dhe mund të përdoren lehtësisht si në plazh ashtu edhe në shëtitje në qytet.

Këpucë transparente me platformë
Materiale transparente po zënë vend kryesor në modë, duke dhuruar një pamje moderne dhe futuriste. Nga takat e deri te pjesët e tjera, plotësisht transparente, këto këpucë i shtojnë një prekje bashkëkohore gardërobës suaj, duke krijuar iluzionin se ecni në ajër.

Në fund, mund të themi se këpucët me platformë jo vetëm që po rikthehen në modë, por po e pushtojnë këtë të fundit, duke mundësuar kombinime dhe stile të pafundme.
Për shumë ide dhe sugjerime ju ftojmë të vizitoni COIN TIRANA.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu