Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Po në Shqipëri? Dua Lipa publikon datat e turneut të ri, një ndër ndalesat në Ballkan

Nga A2 CNN
18 Mars 2024, 12:25 | Showbiz

Po në Shqipëri? Dua Lipa publikon datat e turneut të ri, një

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka publikuar datat dhe vendet ku do të promovojë albumin e saj më të ri “Radical Optimism”.

Pas suksesit të albumit “Future Nostalgia”, Dua pritet të publikojë së shpejti albumin e saj më të ri.

Përmes një postimi në Instagram, ajo njoftoi për vendet evropiane ku do të nisë turneun për albumin e saj “Radical Optimism”.

Më 5 qershor, Dua Lipa do të mbajë një koncert në Berlin të Gjermanisë, më datën 9 do të jetë në Kroaci pastaj më datën 12 dhe 13, ajo do të mbajë dy koncerte në Francë.

Dua Lipa është padyshim një fenomen i muzikës "pop" në botë dhe albumi i saj më i ri po pritet me shumë kureshtje.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli