Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 47%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Arsenal fiton me vuajtje

Nga A2 CNN
21 Gusht 2023, 23:13 | Futboll
Arsenal fiton me vuajtje

Arsenali vuan, por ia del të marrë fitoren e dytë radhazi në Premier League.

“Topçinjtë” mposhtën me rezultat minimal Crystal Palace në derbin londinez falë një penalltie të shndërruar në gol nga Martin Odegaard në pjesën e dytë.

Në fakt, sfida u kushtëzua nga dalja nga loja me karton të kuq e Tomiyasu në minutën e 67, megjithatë skuadra e Mikel Artetas ia doli ta ruante epërsinë minimale, duke festuar në fund tri pikët e radhës, që e mbajnë në krye të klasifikimit me pikë të plota me Brightonin dhe Arsenalin.

Debat - nga Alba Alishani