Courtois dëmtohet rëndë, Reali mendon 6 alternativa për ta zëvendësuar

Nga A2 CNN
10 Gusht 2023, 17:38 | Futboll

Real Madrid ka pësuar një goditje të rëndë në prag të nisjes së kampionatit spanjoll.

Thibaut Courtois këputi ligamentet e kryqëzuara të gjurit në stërvitje dhe do të mungojë pothuajse gjatë gjithë sezonit në vijim, pasi nga dëmtime të tilla kthehesh vetëm pas 8-9 muajsh. Kështu që, Carlo Ancelotti do të duhet të bëjë pa portierin titullar në kampionat dhe Champions.

Kjo është arsyeja për të cilën Reali është vënë në lëvizje për të gjetur një tjetër portier dhe alternativat janë 6. Në fotogalerinë e mësipërme njihuni me to.

A2 CNN Livestream

A2 Sport