Edhe sa mund të durojë Ukraina? Fotografitë e shkatërrimit tragjik

Nga A2 CNN
4 Mars 2022, 15:02 | Fotolajme

Trupat ruse kanë shtuar ofensivën e tyre në Ukrainë, duke mbërritur në “portat” e një tjetër qyteti. Mykolaiv, në jug të Ukrainës, u sulmua në orët e para të mëngjesit. Qyteti ndodhet vetëm pak kilometra nga Kherson, kontrollin e të cilit rusët e morën dy ditë më parë. Tani, ushtria e Putinit vijon rrugëtimin për në Odesa, ndërsa bombardimet vazhdojnë edhe në Mariupol. Rusët kërkon të nënshtrojnë pjesën jugore të Ukrainës, çka do t’i jepte kontroll më të madh në Detin e Zi, ndërsa duan me ngulm të marrin kryeqytetin, Kiev, dhe Kharkivin, qytetin e dytë më të madh.

Fotogaleria e mësipërme tregon shkatërrimin në Ukrainë, të ndodhur në vetëm pak ditë nga nisja e pushtimit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi