Sondazh: A kujdeseni për datat e skadencës së produkteve ushqimore?
  • Gjithmonë 69%
  • Rrallë 19%
  • Asnjëherë 13%

“Ekonomitë në Ballkan dhe ato në tregun e BE janë ende shumë larg”, Von der Leyen: Hapen dyert në fusha specifike

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 12:45 | Aktualitet

Në samitin e Procesit të Berlinit, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen vuri edhe njëherë theksin në aspektin ekonomik të rajonit të Ballkanit, i cili sipas saj është ende nën mesataren e vendeve të Bashkimit Europian. Von der Leyen u shpreh se plani i investimeve të BE ka si synim të çlirojë potenciale në ekonomitë e Ballkanit, teksa shtoi se edhe vende që bëjnë pjesë në këtë rajon duhet të hapin tregjet për njëra-tjetrën.

A2 CNN Livestream

Dita jonë