Gomonia aksidenton 7-vjeçarin në Vlorë

Nga A2 CNN
18 Korrik 2022, 19:17 | Kronikë

Një fëmijë 7-vjeçar ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një gomone, në plazhin e Jonufrës në Vlorë.

Sipas Policisë së qytetit bregdetar, ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:40, kur një person i identifikuar si H.K., rreth 40 vjeç, duke drejtuar gomonen, ka dëmtuar 7-vjeçarin, i cili ka qenë duke notuar në afërsi të bregut.

Policia thotë se fëmija ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa drejtuesi i mjetit lundrues është shoqëruar nga Policia për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi