Himarë, administrata “vëzhgon” procesin e votimit nga lokali

Nga A2 CNN
14 Maj 2023, 10:14 | Politikë
Himarë, administrata “vëzhgon” procesin e votimit nga

Punonjës të administratës së Bashkisë Himarë, por edhe vetë bashkëshortja e zotit Jorgo Goro, prej fillimit të votimit po qëndrojnë duke vëzhguar procesin në një lokal, në distancë minimale 50 metra, larg qendrës së votimit.

Në vendimin e KQZ nuk lejohet që kjo gjë të ndodhë, teksa punonjësit e administratës dhe familjarët e kandidatëve duhet të qëndrojnë minimumi 150 metra larg qendrave të votimit.

https://a2news.com/2023/05/14/fluks-votuesish-ne-himare-qe-ne-oren-e-pare-te-hapjes-se-procesit/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024