Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 14%
  • Shpesh 14%
  • Asnjëherë 71%

Këpucët verore që shkojnë me gjithçka

Nga A2 CNN
9 Gusht 2023, 10:46 | Lifestyle

Nëse dëshironi të investoni në vetëm një palë këpucë këtë sezon, atëherë sandalet e bardha mund të jenë lehtësisht të tilla, pasi ato kanë qenë një element kryesor i koleksioneve verore, vitet e fundit, dhe për disa arsye.

Pavarësisht reputacionit të tyre jo shumë të mirë, një palë këpucë të bardha kanë aftësinë për të zbukuruar çdo pamje në çast.

Në sezonin e fundit, pranverë/verë, ato janë parë në shumë forma në pasarela, si sandalet me takë të trashë në Salvatore Ferragamo, apo sandale me platformë në Saint Laurent.

Është e lehtë të kuptosh pse ky stil i veçantë është kaq i suksesshëm. Është minimale, shkon me shumicën e nuancave të lëkurës dhe me pothuajse çdo ngjyrë, pavarësisht nëse garderoba juaj përbëhet nga copa të thjeshta njëngjyrëshe apo të printuara.

Ditari A2 CNN