Sondazh: Ku do e kaloni natën e ndërrimit të viteve?
  • Famije 77%
  • Restorant/bare 7%
  • Jashtë vendit 16%

“Kërkohet përparim drejt normalizimit”, të dërguarit e SHBA dhe BE zbarkojnë të shtunën në Kosovë

Nga A2 CNN
17 Tetor 2023, 15:49 | Aktualitet

Riaktivizohen përpjekjet e BE dhe SHBA për të shtyrë Kosovën dhe Serbinë drejt normalizimit të marrëdhënieve, pas përshkallëzimit të rrezikshëm të tensioneve, si pasojë e sulmit në Banjskë. I dërguari I posaçëm i BE, dhe përfaqësues të SHBA, Francës, Gjermanisë dhe Italisë do të vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin ne fundjava e për t’u takuar me Kurtin dhe Vuçiç.

Ditari A2 CNN