Nga rrufetë mbi Nju-Jork te pamjet spektakolare nga kabina e Boeing 747, fituesit e konkursit të fotografisë më të mirë profesionale

Nga A2 CNN
16 Janar 2022, 15:50 | Fotolajme

Rreth 3000 imazhe nga më shumë se 50 vende të botës, konkurruan në garën “Fotografi më i mirë profesional”. Çmimi i madh shkoi për Raffaele Canepa me serinë e imazheve “Invisible Light of NYC”.  

Konkursi ishte i hapur për çdo fotograf mbi moshën 18-vjeçare në kategoritë: “Arkitekturë”, “Bardhë e Zi”, “Natyrë” dhe “Njerëz”. Gjyqtarët e jurisë vlerësuese u shprehën se e kishin shumë të vështirë të bënin përzgjedhjen e fotografive më të mira, megjithatë për fituesit u bazuan te "mesazhet krijuese dhe nuancat pas çdo fotografie".

Fotogaleria e mësipërme rendit disa nga imazhet më të mira që u shpallën dhe fituese të kategorive të ndryshme të konkursit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi