Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Panik në Francë, grabitje spektakolare në qendër të Parisit

Nga A2 CNN
1 Gusht 2023, 19:14 | Bota

Qindra kalimtarë dhe banorë të Parisit kanë përjetuar momente paniku këtë të martë, kur persona të armatosur, në mes të ditës, grabitën një dyqan bizhuterish dhe orash të shtrenjta në qendër të kryeqytetit francez

Nga hetimet paraprake mësohet se kanë qenë disa persona të armatosur që kanë hyrë me forcë në dyqanin e brandit Piaget, i vendosur në Rue de la Paix në Paris.

Skena ka qenë e ngjashme me ato të filmave aksion për shumë dëshmitarë, ndërkohë që sipas të dhënave, grabitësit mendohet të kanë marrë rreth 15 milionë euro sende me vlerë në dyqan.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani