Partizani fiton me përmbysje në Letoni

Nga A2 CNN
10 Gusht 2023, 21:01 | Futboll
Partizani fiton me përmbysje në Letoni

Fitore me përmbysje e Partizanit në Letoni. Kampionët e Shqipërisë fituan 2-1 përballë Valmieras, në takimin e parë të raundit të tretë në Conference League.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve, falë golit të bukur të brazilianit Gustavo Silva (27’). Por, “Demat” përmbysën gjithçka falë Tedi Carës (58′) dhe Arinaldo Rrapajt (78′).

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet në “Air Albania”, të enjten e ardhshme (17 gusht).

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu