Plagosi me thikë vëllanë e tij, arrestohet autori

Nga A2 CNN
21 Prill 2021, 09:35 | Kronikë
Plagosi me thikë vëllanë e tij, arrestohet autori

Policia ka bërë të ditur se ka vënë në pranga një shtetas në Has, pasi dyshohet se ka plagosur me thikë vëllanë e tij.

“Sot, rreth orës 07:55, në spitalin e qytetit Krumë ka shkuar i plagosur me mjet prerës shtetasi S. H., rreth 27 vjeç, banues në qytetin e Krumës. Nga intervistimi paraprak, shtetasi S. H. ka pohuar se ishte vetëplagosur në banesën e tij.

Menjëherë, grupi hetimor ka filluar hetimet dhe ka rezultuar se shtetasi S. H. ishte plagosur me mjet prerës thikë nga vëllai i tij, shtetasi R. H., pasi dhunonte të ëmën.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorit. Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale, në qytetin e Krumës, u bë e mundur kapja e autorit, shtetasit R. H., i cili shoqërohej së bashku me shtetasin G. B. 

Gjatë kontrollit fizik, shtetasit G. B. iu gjet dhe sekuestrua mjeti prerës (thikë), me të cilin dyshohet se është plagosur 27-vjeçari”, bën të ditur policia.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli