Toka nuk gjen qetësi në Turqi, lëkundje të forta tërmeti në Çorum

Nga A2 CNN
23 Maj 2024, 18:16 | Bota

Toka nuk gjen qetësi në Turqi, lëkundje të forta

Një tërmet prej 4.7 ballë ka goditur Turqinë pasditen e sotme. Mësohet se epiqendra ka qenë 35 kilometra nga Çorum, ndërsa thellësia fokale ka qenë 5 kilometra.

Toka nuk gjen qetësi në Turqi, lëkundje të forta

Sipas EMSC, lëkundjet kanë qenë shumë të forta dhe kanë shkaktuar panik te banorët e zonës.

Ndërkohë deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar vetëm dëme të konsiderueshme materiale.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi