Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Gjiknuri dhe Bushka për reformat, Gogu nënkryetar për TIMS, Ndreca për shëndetësinë

Nga Fjorela Beleshi
20 Mars 2024, 17:04 | Politikë

Përballë Oerd Bylykbashit dhe Erisa Xhixhos në grupin e punës për të diskutuar ligjet me 3/5, sipas burimeve të A2 CNN, PS do të vendosë Klotilda Bushkën dhe Damian Gjiknurin.

Ky mekanimzëm do të jetë me 6 anëtarë, por mazhoranca ende nuk ka vendosur për deputetin e saj të tretë ndërsa opozita po pret propozimin e Lulzim Bashës.

Plarent Ndreca do të jetë nënkryetar i Komisionit Hetimor për kontratat koncensionare në shëndetësi, ndërsa Toni Gogu për sistemin TIMS.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani