Rikthehen reshjet e borës në juglindje të vendit

Nga A2 CNN
4 Mars 2023, 08:47 | Aktualitet

Dëbora është rikthyer në qarkun e Korçës gjatë orëve të natës. Në zonat në lartësi më shumë se 1150 metra ka pasur reshje dëbore, si në Dardhë dhe në Voskopojë.

Trashësia e dëborës në disa zona ka arritur deri në 5 centimetra, ndërsa rrugët që të çojnë në Dardhë dhe në Voskopojë janë pastruar dhe nuk ka problem në qarkullim.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Edicioni informativ nga Suela Demiri