Rikthimi i emigrantëve, ndryshon kah fluksi i lëvizjeve në pikat kufitare

Nga A2 CNN
20 Gusht 2023, 12:51 | Aktualitet

Pas më shumë se dy muajsh kur flukset në hyrje të vendit tonë kanë qenë të larta, prej dy ditësh ky trend ka ndryshuar, duke rikthyer fluksin tashmë në dalje të vendit. Në Portin e Durrësit dhe pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, numri në dalje është thuajse dyfish më i lartë se ai i hyrjeve në vendin tonë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu