Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 10%
  • Pak 15%
  • Aspak 75%

“Sterilizimi”, Berisha: Rama dhe Beqaj autorët kryesorë të vjedhjes

Nga A2 CNN
18 Gusht 2023, 15:57 | Aktualitet

Arrestimet për koncensionin e sterilizimit sipas Sali Berishës janë të dirigjuara nga Edi Rama përderisa SPAK, sipas tij, nuk po shkon tek përgjegjësit kryesor, kryeministri dhe ministri që firmosi, Ilir Beqaj. Berisha komentoi edhe shqetësimin amerikan për rrjedhjen e të dhënave të sistemit TIMS, duke e cilësuar krim të madh publikimin e të dhënave sensitive të këtij sistemi, ndërtimi i të cilit është asistuar nga amerikanët.

Ditari A2 CNN