Roma fiton sërish në Tiranë, Partizani del me kokën lart

Nga A2 CNN
12 Gusht 2023, 21:55 | Futboll

Partizani është mposhtur 2-1 nga Roma në miqësoren e luksit të luajtur në Arenën Kombëtare, në Tiranë.

Golat e El Shaarawy dhe Belotti në pjesën e parë i mjaftuan ekipit të Jose Mourinho për të fituar sërish në kryeqytetin shqiptar, pas triumfit në finalen e edicionit të parë të Conference League.

Në pjesën e dytë, Partizani reagoi dhe shënoi me anë të Tedi Carës, i cili shndërroi në gol një 11-metërsh.

https://a2news.com/2023/08/12/zhbllokohet-miqesorja-e-luksit-el-shaarawy-ndeshkon-partizanin-me-nje-gol-spektakolar/
https://a2news.com/2023/08/12/partizani-i-pafuqishem-belotti-shenon-te-dytin-per-romen/
https://a2news.com/2023/08/12/cara-ndeshkon-romen-partizani-ngushton-disavantazhin/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi