A2 CNN sjell videon, momenti i shpërthimit të fuqishëm në Lushnje

Nga A2 CNN
1 Mars 2024, 18:40 | Aktualitet

A2 CNN ka siguruar videon nga momenti i shpërthimit të kapanonit në ndërtim në Lushnje, ku humbën jetën bab e bir. Siç shihet në video, shpërthimi ka qenë mjaft i fortë, teksa menjëherë zona u përfshi nga flakët e përmasave të mëdha. Si pasojë humbi jetën personi që po drejtonte ekskavatorin dhe i biri i tij, 24 vjeçari Elidon Hoxha.

 Me anë të njoftimi zyrtar, policia njoftoi se ngjarja ndodhi pak pas orës 16:00 ku në një kapanon në ndërtim dyshohet se gjatë punës, një vinç, aksidentalisht ka prekur linjën e tensionit të lartë dhe për rrjedhojë ka ndodhur shpërthimi i fuqishëm.

2 persona të tjerë, mes tyre dhe deputeti socialist, Bujar Çela janë sjellë më urgjencë drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, ku po marrim mjekësore më ët specializuar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli