Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 50%
  • Mungesa e kohës 33%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 17%

Drejt përfundimit ura e re e Kukësit, Rama: I jep zgjidhje dy anëve të liqenit me rrugën kombëtare

Nga A2 CNN
3 Mars 2024, 08:12 | Aktualitet

Drejt përfundimit ura e re e Kukësit, Rama: I jep zgjidhje dy

Ura e Re e Kukësit është drejt përfundimit. Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama mëngjeisn e sotëm në Facebook, teksa ka publikuar edhe pamje nga punimet. Sipas kreut të qeverisë kjo urë i jep zgjidhje një nyjeje të vjetër lidhëse të dy anëve të liqenit me rrugën kombëtare.

“Mirëmëngjes dhe me momentet e fundit të punës së gjatë për ndërtimin e një vepre të madhe publike si Ura e Re e Kukësit, e cila jo vetëm i jep zgjidhje një nyjeje të vjetër lidhëse të dy anëve të liqenit me rrugën kombëtare, po sjell edhe një shenjë të bukur kuptimplotë për nga përmasa inxhinierike dhe estetike, për të gjithë udhëtarët në atë rrugë, ju uroj të diel të këndshme”, shkruan Rama.

A2 CNN Livestream

Dita jonë