Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 47%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Sërish lëkundje tërmeti në Elbasan

Nga A2 CNN
5 Nëntor 2023, 18:08 | Aktualitet

Sërish lëkundje tërmeti në Elbasan

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar pasditen e së dielës në Elbasan.

Pas lëkundjes së parë, e cila sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, ishte me magnitudë 3,9 rihter dhe epiqendër rreth 9 kilometra në jugperëndim të Elbasanit, një tjetër tërmet më i lehtë, me magnitudë 3 të shkallës rihter është regjistruar me të njëjtën epiqendër.


Pavarësisht magnitudës relativisht të ulët, qytetarët janë shprehur se lëkundjet kanë qenë të forta, por fatmirësisht nuk kanë zgjatur shumë.

Sërish lëkundje tërmeti në Elbasan

Debat - nga Alba Alishani